Haber

En az 60 KPSS puan ile ISTE güvencesi satın alın! Başvurular ne zaman bitecek?

İskenderun Teknik Üniversitesi, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin (B) bendine göre Savunma ve Güvenlik Görevlisi ekibine işçi alacağını duyurdu. Duyuru, Üniversitenin en az ortaokul mezunu adaylara istihdam sağlayacağını duyurdu. Ayrıca kurum başvuru yapacak adaylara en az 60 KPSS puan kuralı getirmektedir. İşte tüm detaylar…

DURUM VE BAŞVURU TARİHİ

İskenderun Teknik Üniversitesi işe alım başvuruları 6 Aralık 2022tarihsel prestijinden başlayarak 20 Aralık 2022bugüne kadar devam edecek.

Adayların İSTE Merkez Yerleşkesi Barbaros Hayrettin Gemi İnşa ve Denizcilik Fakültesi Binası Kat:3 adresindeki İskenderun Teknik Üniversitesi İşçi Birimi’ne şahsen başvurmaları gerekmektedir.

GEREKLİ BELGELER

1. Eksiksiz, dijital olarak doldurulmuş ve imzalanmış Başvuru Dilekçesi (Aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz: https://iste.edu.tr/pdb/belge-ve-forms)

2. Eksiksiz, dijital olarak doldurulmuş ve imzalanmış Sözleşmeli İşçi Başvuru Formu (fotoğraflı), (Aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz: https://iste.edu.tr/pdb/belge-ve-forms)

3. Son altı ay içinde çekilmiş 1 (bir) adet fotoğraf (başvuru formuna yapıştırılacak)

4. 2022 KPSS Nihai Belgesi, (ÖSYM web sitesi https://www.osym.gov.tr/ adresinden alınacak yazı ve karekod belgesi) (Sorgu kodunda herhangi bir silme veya kazıma yapılmayacaktır),

5. İsimli Sicil Belgesi, (e-Devlet’ten alınan karekodlu belgeler kabul edilmektedir.)

6. Askerlik Durum Belgesi (E-Devlet sistemi üzerinden alınabilir. Tecil, muafiyet veya askerlik hizmetini tevsik eden belgelerde ilgili başlangıç ​​ve bitiş tarihlerinin belirtilmemesi durumunda askerlik şubesinden askerlik durum belgesi alınacaktır. )

7. Nüfus Kayıt Örneği (Belgeli). (e-Devlet’ten alınan karekodlu belgeler kabul edilmektedir.)

8. İkametgâh ve Diğer Adres Belgesi (e-Devlet’ten alınan QR kodlu belgeler kabul edilmektedir.)

9. Diploma veya Mezun Belgesi, (e-Devlet’ten QR kodlu noter tasdikli sureti veya resmi kurumlarca onaylı ıslak imzalı/kaşeli sureti)

10. SGK Kayıt ve Hizmet Beyanı (SGK sayfasından, e-Devlet sistemi üzerinden, “SGK Sicil ve Hizmet Beyanı” başlığı altında, “Barkodlu Belge Oluştur” sekmesinden temin edilebilir.) veya Bu belgeyi (Barkod / DataMatrix Kodu okunaklıdır.) sigortasız servise ibraz etmeniz gerekmektedir. SGK sicil ve hizmet döküm belgesinde, son bir yıl içinde (İŞKUR dahil) kamuda sigortalı olanların belirtilen belgeyi eklemeleri zorunludur.

11. Son 1 (bir) yıl içinde kamu kurumlarında çalışmış olanların çalışma durumlarını ve işten ne şekilde ayrıldıklarını gösteren ilgili kurumdan alınacak onaylı belge.

12. Özel güvenlik kimlik kartı. (5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetleri Kanununun 14 üncü maddesinde belirtilen özel güvenlik temel eğitimini başarıyla tamamlamış olmak, özel güvenlik kimlik kartına sahip olmak.) (Özel güvenlik kimlik kartının geçerlilik süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir.) belge teslim tarihinden itibaren.),

13. Başvuru süresi içinde alınmış olması kaydıyla vücut kitle indeksini gösteren belgenin aslı (Boy ve vücut kitle indeksi başvuru döneminde resmi veya özel sağlık kurum/merkezlerinden alınan belgede açıkça belirtilecektir.) (Vücut kitle indeksi 18 (dahil) ve belgelenmek kaydıyla 27. (dahil) ortada olmalıdır)

14. İlgili pozisyonlara başvuran adaylar ayrıca 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) kapsamında Üniversitemiz internet sitesinde yer alan “Aydınlatma Metni”ne https: //iste.edu.tr/kvkk/ildirlama-texti, aynı sayfada. “Açık Rıza Beyannamesi”ni imzalayarak başvuru dilekçesinin eki olarak İşçi Dairesi’ne teslim etmeleri gerekmektedir.

BAŞVURU ŞARTLARI

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen esaslara uyulması zorunludur.

3. 7315 Sayılı Güvenlik Soruşturma ve Arşiv Araştırma Kanununa göre yapılacak arşiv araştırması sonucunda müspet olmak.

4. 2022-KPSS lisans öğrencileri için KPSS P3’e, ön lisans mezunları için KPSS P93’e ve ortaöğretim mezunları için KPSS P94’e sahip olmak

RESMİ DUYURU METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu