Ekonomi

“Deprem bölgesindeki vatandaşlar 1 yıl içinde konutlara yerleştirilecek”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay AFAD İl Uyum Merkezi’nde açıklamalarda bulunuyor.

Erdoğan burada yaptığı konuşmada, depremde tamamen yıkılan 21 bine yakın binadan 71 bini aşkın bağımsız birimin enkazının kaldırıldığını, 1 milyon 684 vatandaşın barınma ihtiyacının karşılandığını bildirdi. Erdoğan 114 bin 834 kişinin enkazı oldu. altındakurtulduğunu söyledi.

Depremin ardından tüm imkanları seferber ettiklerini belirten Erdoğan, “9 saat arayla yaşadığımız 7,7 ve 76,6 büyüklüğündeki depremler, etki alanı ve yıkıcı gücü bakımından dünyada eşi benzeri olmayan depremler olarak tanımlanıyor. yaşadığımız arazide 7 metreyi aşan yer değiştirmelere neden oldular.Kış şartlarından kaynaklanan sıkıntılar da eklendiğinde tüm çabalarımıza rağmen depremden sonraki ilk günlerde bazı eksiklikler ve aksaklıklar olduğunu biliyoruz.
değerlendirmesini yaptı.

Erdoğan, çadır ve konteyner kentlerde yaşayan vatandaşların bir yıl içinde evlere yerleştirileceğini söyledi. Erdoğan, “Bütün şehirlerimizi konutuyla, iş yeriyle, sanayisiyle, tarımıyla, tarihi ve kültürel değerleriyle en ufak bir aksaklığa yol açmadan ayağa kaldıracağız.”

Erdoğan, “Asla güçlendirme çalışması yapmayacağız. Tamamen sıfırdan olacak. Yeni konutlar zemin artı 3-4 katı geçmeyecek. Yerleşimleri ovadan dağlara kaydırıyoruz.”

sürecek…

haberoltu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu